abcFaktury

abcFaktury zajmuje się wystawianiem faktur oraz innych dokumentów związanych z handlem. To tutaj powstają noty, dokumenty walutowe, a także drukują się paragony i faktury na drukach fiskalnych. Prezentowany program ma możliwość drukowania dowodów na drukarkach komunikujących się przy pomocy protokołów Posnet, Thermal, Novitus, Elzab oraz Farex.
Od 2019 roku program Abc faktury został wzbogacony o moduł zajmujący się prowadzeniem gospodarki magazynowej.

Program ma możliwość wystawiania wszystkich faktur: VAT, proforma, WNT, marża, RR, zaliczki, korekty, faktury zaliczkowe i zakupowej, rachunków, paragonów i not księgowych, odsetkowych i korygujących. abcFaktury posiada do wyboru szablony faktur, a dodatkowo mogą być one pozmieniane przy pomocy specjalnego edytora. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby stworzyć swój szablon. Logo oraz znak wodny także mogą znaleźć się na wystawianych dokumentach. W dalszej kolejności faktury mogą być przydzielone do kategorii oraz gromadzone w drzewie.

W trakcie generowania faktur walutowych aplikacja w sposób automatyczny uzyskuje kursy walut oraz dane z tabeli NBP. W trakcie przygotowywania faktury istnieje możliwość wyboru języka. Dostępny jest język polski, angielski, niemiecki, francuski, rosyjski oraz opcje dwujęzyczne. Na początku zostało wspomniane, że program zajmuje się obsługą not. Mowa o notach księgowych, odsetkowych oraz korygujących.
Oprogramowanie abcFaktury umożliwia wykonywanie weryfikacji w GUS, CEiDG, VIES, a dodatkowo nic nie stoi na przeszkodzie aby sprawdzić czynnego podatnika zarówno podatnika VAT w Polsce, jak i w Unii Europejskiej.
Prezentowana aplikacja jest zgodna z wymaganiami RODO, które dotyczą gromadzenia oraz przetwarzania danych osobowych. W trakcie wykonywania wszelkiego rodzaju statystyk możliwa jest anonimowość kontrahentów. Baza danych pozbędzie się informacji umożliwiających identyfikację (chodzi o nazwę przedsiębiorstwa, NIP, adres, e-mail, numer telefonu i inne). W statystykach używa się jedynie kodu pocztowego, poczty, miejscowości, powiatu, województwa oraz kraju klienta. Faktury, które nie przekroczyły 5 lat znajdują się w bazie z tego względu, że takie obowiązują przepisy prawa.
Abc Faktury umożliwia tworzenie raportu w którym znajdują się informacje dotyczące drugiego kontrahenta. Lokalne bazy SQLite mogą zostać zaszyfrowane z wykorzystaniem algorytmu AES256, istnieje również możliwość wprowadzenia większej ilości zabezpieczeń. Wśród zabezpieczeń wymienia się konieczność używania haseł stworzonych we właściwy sposób, cyklicznej zmiany haseł, szyfrowanie każdego z załączników, które zostają gromadzone w programie oraz szyfrowanie stworzonych plików PDF.
Program abcFaktury daje możliwość zarządzania sprzedażą, a używa się do tego odpowiedniego okna szybkiej sprzedaży (nosi on skrót POS). Aplikacja ma wiele możliwości, jak chociażby współpraca z drukarkami fiskalnymi oraz czytnikami kodów kreskowych. Niewątpliwą zaletą jest uzupełnianie bazy kontrahentów oraz przechowywanie w nich dokładnych danych odnośnie klientów. Bazy danych zawierają także indywidualne cenniki, rabaty, kredyty kupieckie oraz terminy uiszczania należności. Towary na sprzedaż oraz wykonywane usługi mogą znaleźć się w nieskomplikowanym indeksie.
Każda z informacji zostaje zabezpieczona w kopiach zapasowych (odbywa się to całkowicie automatycznie). Faktury, zamówienia i dokumenty magazynowe zostają importowane w najpopularniejszych formatach. Eksport może odbywać się do takich programów jak: Comarch Optima, Insert (Rachmistrz, Rewizor), Wapro Fakir, R2KSIĘGA i inne. abcFaktury ma możliwość używania bsxEdi, czyli systemu wymiany dokumentów pomiędzy przedsiębiorstwami używającymi tego programu. Dokumenty zostają w pierwszej kolejności zaszyfrowane, a później dostarczane przy pomocy serwera BinSoft. W momencie pobrania swojego dokumentu przez użytkownika bsxEdi z serwera BinSoft dokument zostaje usunięty. Tylko i wyłącznie adresat ma możliwość odczytania oraz zgromadzenia dokumentu.

Cennik programu abcFaktury

Oferta abcFaktury nie wiąże się z jakimikolwiek kosztami dla małych przedsiębiorstw, które wystawiają nie więcej jak 10 dokumentów w ciągu miesiąca (mowa o dowodach handlowych oraz magazynowych).
Kiedy skorzystać z ograniczonej ilości dokumentów magazynowych należy wydać 69 złotych netto na rok za jedno stanowisko. Z kolei w przypadku nieograniczonej liczby dokumentów handlowych oraz magazynowych należy zapłacić 99 złoty netto na rok od stanowiska. Zarówno aktualizacje, jak i pomoc o charakterze technicznym nie jest związana z jakimikolwiek dodatkowymi wydatkami. Program jest stacjonarny, więc jeśli zechcemy korzystać z wersji online w chmurze musimy liczyć się z dodatkowymi kosztami 159 zł netto na rok!
Podsumowując jest to atrakcyjny program dla małej firmy, gdzie będziemy korzystać tylko na jednym komputerze i zrezygnujemy z wersji online. W przeciwnym wypadku korzystniej wychodzą inne programy.

Data aktualizacji:
28 Marzec 2021

Producent:
BinSoft

Ocena programu:

System operacyjny:
Windows MacOS

Licencja:
Bezpłatna

abcFaktury: Opinie i komentarze