ELISOFT Faktury 2022

Pobierz program
lub uruchom w przeglądarce

ELISOFT Faktury posiada wszystkie cechy, których może wymagać przedsiębiorca prowadzący swoją firmę. Pierwsza i najważniejsza cecha programu to umiejętność wystawiania faktur. Oprócz tego możliwe jest dokumentowanie odbywających się transakcji sprzedaży i zakupu. Dodatkowym udogodnieniem dla użytkownika jest możliwość generowania oraz obsługi bazy kontrahentów, zatrudnionych osób, a także oferowanych towarów i usług.Dzięki aplikacji możliwe jest generowanie dokumentów związanych ze sprzedażą i zakupem. Wymienia się wśród nich faktury VAT, faktury proforma oraz korekty. Wystawianie dokumentów nie jest czynnością skomplikowaną, gdyż konieczne jest jedynie wczytanie danych kontrahentów, towarów, albo usług, które zostały już wprowadzone.

Program Elisoft posiada moduł zajmujący się generowaniem kart pracowników. W skład karty wchodzą dane osobowe, a także informacje na temat zajmowanego przez nią stanowiska i zakresie wykonywanych obowiązków.

ELISOFT Faktury może być wykorzystywany zarówno na pojedynczym stanowisku, ale sprawdzi się tak samo dobrze w przypadku większej ilości komputerów, które funkcjonują w obrębie sieci. Aby rozpocząć pracę przy pomocy programu konieczne jest wprowadzenie hasła. Zadaniem administratora jest wygenerowanie oddzielnych kont dla wszystkich pracowników.

Program Elisoft faktury umożliwia drukowanie dokumentów, które zostały wystawione, jednakże można również dostarczyć je do kontrahenta w sposób mailowy (do tego również używa się aplikacji). ELISOFT Faktury umożliwia używanie wielu kont bankowych oraz wielowalutowych kas w trakcie ewidencjonowania zapłat. Faktury mogą zostać generowane zarówno w Polskiej walucie, jak i Euro (w trakcie zmiany waluty odbywa się korzystanie z kursów NBP – automatycznie).

W skład oprogramowania wchodzi magazyn towarów oraz usług, dzięki czemu ewidencja posiadanych dóbr nie stanowi większego problemu. Niewątpliwą zaletą jest moduł przeznaczony do wykonywania analiz. Analizy te są w stanie ułatwić funkcjonowanie całego przedsiębiorstwa. Pokazują one w czytelny oraz graficzny sposób obroty jakie zostały osiągnięte, zapotrzebowanie na konkretne produkty oraz inne. Przedstawiany program można używać także w trakcie kontaktowania się z kontrahentami. Wykorzystuje się go do kontrolowania płatności i dostarczania zawiadomień o zapłacie.

ELISOFT Faktury generuje zestawienia sprzedaży oraz ewidencjonowania kosztów, a także wydatków, które mają miejsce w firmie.

Jakie możliwości posiada przedstawiany program Elisoft?
- wystawia faktury VAT zakupu oraz sprzedaży,
- wystawia pro formy,
- wystawia korekty do faktur,
- obsługuje listę faktur (możliwe jest również filtrowanie, selekcjonowanie oraz odnajdywanie konkretnych dokumentów),
- zapisuje faktury do pliku PDF,
- wysyła faktury do kontrahentów bezpośrednio z programu (email), ta opcja łączy się z szybkim odnajdywaniem oraz grupowaniem kontrahentów,
- oferuje definiowanie osób kontaktowych,
- umożliwia generowanie notatek dotyczących poszczególnych kontrahentów,
- informuje na temat zaległych zobowiązań, które nie zostały uiszczone,
- umożliwia wyznaczenie oddzielnych kont z uprawnieniami przeznaczonymi do programu dla pracowników,
- praca może odbywać się zarówno na jednym, jak i na większej ilości stanowisk w sieci,
- w sposób automatyczny odbywa się podpowiadanie nazw ulic, miejscowości, kodów pocztowych w informacjach uzupełnianych na temat klientów,
- kontroluje polskich numerów NIP (unikanie błędów),
- wystawia faktury w PLN oraz EUR z pobieraniem kursu walut z NBP,
- posiada kursy wszystkich walut NBP,
- opcja na stworzenie własnego logo oraz większej ilości informacji na fakturze z zastosowaniem formatowanego tekstu,
- umożliwia stworzenie szablonów dostarczanych maili do kontrahentów (własna treść w trakcie dostarczania faktury bądź przypomnienia o uiszczeniu zapłaty),
- zarządza bazą danych usług oraz materiałów, sprawdzają się one znakomicie w trakcie szybkiego wystawiania faktur,
- opcja grupowania faktur w oparciu o wybrane pola, chociażby terminy płatności czy klienci,
- generuje zestawienia faktur wzbogaconych o podsumowania, wszystkie waluty są oddzielone,
- kontroluje płatności przy zastosowaniu systemu filtrów oraz automatyczne dostarczanie przypomnień zapłaty,
- tworzy graficzne analizy danych w oparciu o faktury, chociażby określanie dochodu na przyszłe miesiące, wyznaczanie wartościowości klientów, analizy sprzedaży dóbr oraz usług, sprzedaż w miasta oraz województwa widnieje oddzielnie, czy też obroty w konkretnym okresie czasu,
- rozlicza faktur y oraz generuje dowody kasowe KP/KW w sposób automatyczny,
- umożliwia eksportowanie informacji ze wszystkich tabeli do pliku arkusza Excel (XLSX),
- użytkownicy programu uzyskują oddzielnie uprawienia do funkcji oraz informacji.

Warto mieć na uwadze, że korzystanie z darmowej wersji ELISOFT Faktury kończy się po upływie 30 dni i pozwala na wystawienie maksymalnie 15 faktur.

CENA PROGRAMU ELISOFT:
Cena rocznej licencji programu to 169 zł netto, a odnowienie na kolejny rok to cena od 119 zł do 169zł w zależności od momentu odnowienia!

Dodatkowo płatne:

Ręczne resetowanie hasła konta administratora w połączeniu zdalnym 120 zł netto
Diagnostyka i instalacja serwera SQL w połączeniu zdalnym dla klientów bez abonamentu 150 zł netto
Indywidualne utworzenie instalatora archiwalnego do posiadanej licencji 390 zł netto
Ogólna pomoc techniczna dla klientów bez abonamentu 200 zł netto

 

Data aktualizacji:
03 Październik 2022

Liczba pobrań:
271

Producent:
EliSoft

Ocena programu:

System operacyjny:
Windows

Licencja:
Płatna

TOP 5 Programów do faktur
 1. Faktura XLPolecamy

  Najlepszy obecnie program na rynku, co miesiąc 10 faktur za darmo, wersja bez limitu tylko 8zł/mc. W pełni zintegrowany z Krajowym Systemem e-Faktur (KSeF).

  Pobrano: 1054
 2. ELISOFT Faktury 2022

  ELISOFT Faktury posiada wszystkie cechy, których może wymagać przedsiębiorca prowadzący swoją firmę. Pierwsza i najważniejsza cecha programu to umiejętność wystawiania faktur.

  Pobrano: 271
 3. Faktura Light

  Faktura Light to przede wszystkim bardzo łatwy oraz przyjemny w obsłudze program, którego zadaniem jest wystawianie najbardziej popularnych dokumentów biorących udział w sprzedaży.

  Pobrano: 108
 4. Proste faktury

  Proste Faktury jak sama nazwa wskazuje jest łatwym w obsłudze programem używanym do fakturowania. Wśród cech charakterystycznych należy wymienić przede wszystkim w miarę przejrzysty interfejs

  Pobrano: 174
 5. Faktura Small Business

  Program do fakturowania w podstawowej wersji od firmy MEGA-TECH. Jest to program desktopowy o w miarę intuicyjnej obsłudze.

  Pobrano: 46
Ranking programów do fakturowania »

ELISOFT Faktury 2022: Opinie i komentarze