Faktura Light

Pobierz program
lub uruchom w przeglądarce

Faktura Light to przede wszystkim bardzo łatwy oraz przyjemny w obsłudze program, którego zadaniem jest wystawianie najbardziej popularnych dokumentów biorących udział w sprzedaży. Wszystkie generowane dowody są zgodne z przepisami prawa.

Aplikacja może zostać nabyta w postaci jednostanowiskowej albo sieciowej dla systemów operacyjnych Windows bądź Mac OS.

FakturaLight oferuje wystawianie wszystkich rodzajów dokumentów sprzedażowych (faktura VAT, Proforma, marża, MK, zaliczkowa i końcowa, korekta).

Dostępne są również faktury walutowe, a obok języka polskiego można wybrać także język angielski.

Program obsługuje Jednolity Plik Kontrolny (JPK) oraz co bardzo ważne w sposób automatyczny pobiera kursy walut z NBP. Informacje na temat kontrahentów zostają pozyskiwane z GUS. Faktura Light obsługuje zamówienia oraz daje możliwość uzupełnienia kartotek dostępnych towarów, oprócz tego istnieje opcja na określanie walut, rabatów procentowych, a także rabatów kwotowych.

Prezentowana aplikacja umożliwia wybór numeracji faktur, która może być miesięczna bądź roczna. Metoda liczenia podatku VAT także jest decyzją użytkownika i może opierać się na cenie netto, brutto, albo dla wszystkich pozycja na fakturze oddzielnie. Możliwy jest także wybór sposobu płatności razem z określeniem dokładnego terminu uiszczenia należności (w dniach) każdej z pozycji na dokumencie.

Faktura Light w wersji standard to koszt 150zł netto za rok + koszty odnowienia. Wersja z magazynem to 250zł netto na rok. Dodatkowym kosztem jest też 100zł netto na rok za korzystanie z bazy danych jeśli chce się korzystać z programu np. na telefonach.

Data aktualizacji:
20 Luty 2022

Liczba pobrań:
110

Producent:
Complay

Ocena programu:

System operacyjny:
Windows MacOS

Licencja:
Demo

TOP 5 Programów do faktur
 1. Faktura XLPolecamy

  Najlepszy obecnie program na rynku, co miesiąc 10 faktur za darmo, wersja bez limitu tylko 8zł/mc. W pełni zintegrowany z Krajowym Systemem e-Faktur (KSeF).

  Pobrano: 1073
 2. ELISOFT Faktury 2022

  ELISOFT Faktury posiada wszystkie cechy, których może wymagać przedsiębiorca prowadzący swoją firmę. Pierwsza i najważniejsza cecha programu to umiejętność wystawiania faktur.

  Pobrano: 274
 3. Faktura Light

  Faktura Light to przede wszystkim bardzo łatwy oraz przyjemny w obsłudze program, którego zadaniem jest wystawianie najbardziej popularnych dokumentów biorących udział w sprzedaży.

  Pobrano: 110
 4. Proste faktury

  Proste Faktury jak sama nazwa wskazuje jest łatwym w obsłudze programem używanym do fakturowania. Wśród cech charakterystycznych należy wymienić przede wszystkim w miarę przejrzysty interfejs

  Pobrano: 184
 5. Faktura Small Business

  Program do fakturowania w podstawowej wersji od firmy MEGA-TECH. Jest to program desktopowy o w miarę intuicyjnej obsłudze.

  Pobrano: 49
Ranking programów do fakturowania »

Faktura Light: Opinie i komentarze

Cezary Banach
21 Wrzesień 2021

Z programu korzystam już 4 rok. Polecam wszystkim, którzy cenią sobie prostotę obsługi i szybkość działania.