Asystent Faktura 2022

Pobierz program
lub uruchom w przeglądarce

Asystent Faktura zajmuje się przede wszystkim wystawianiem faktur, jednakże posiada jeszcze szereg innych możliwości.
Wśród zalet wymienia się możliwość generowania kopii bezpieczeństwa bazy danych, wyświetlanie danych na temat bieżących kursów walut online, a także kalendarz. Program oferuje prowadzeniu większej ilości przedsiębiorstw oraz zarządzanie książką przeznaczoną do korespondencji. Wśród zalet Asystent Faktura pojawia się również wprowadzanie osobnej numeracji dla przedsiębiorstwa, kontrolowanie poprawności oraz lokalizowanie: NIP, numerów konta bankowych, kodów pocztowych oraz REGON.


Asystent Faktura umożliwia generowanie faktur sprzedaży i zakupu, faktur VAT, marża, proforma, RR, faktur korygujących, wewnętrznych, eksportowych oraz zaliczkowych. Możliwe jest wystawianie rachunków, paragonów, KP (Kasa przyjmie) oraz KW (Kasa wyda), noty korygujące także nie stanową problemu. Program oferuje drukowanie faktur oraz innych dowodów do formatu PDF. Asystent Faktura dostarcza faktury przy pomocy zintegrowanego z kontrahentem e-maila. Wszystkie faktury posiadają informację, czy jest ona wysłana/opłacona – widnieje także data. Aby wyszukać dokumenty nie trzeba długo czekać, tak samo w przypadku znalezienia danych kontaktowych.
Program Asystent Faktura powstał z myślą o małych firmach oraz przedsiębiorcach zajmujących się działalnością gospodarczą.
Jest on idealnym rozwiązaniem dla menadżerów firm, albo użytkowników pracujących z kontrahentami. Jedną z zalet jest bardzo szybkie odszukiwanie danych kontaktowych. 
Dostępne są następujące raporty: sprzedaży i zakupów, faktur i towarów z wzięciem pod uwagę cen zakupu, sprzedaży, netto, brutto, a także spis z natury. Faktury mogą być wystawiane zarówno od cen brutto, jak i netto.

Sprzedaż produktów odbywa się w oparciu o kolejność FIFO, LIFO, albo inne dostępne metody. Niewątpliwą zaletą jest opcja wprowadzania komentarza na dokumencie, czynność ta może mieć miejsce zarówno przed jak i po podpisaniu faktury. Nic nie stoi na przeszkodzie do wprowadzenia załączników do faktur, przypisania ich do grup, a także wprowadzenie opisu dokumentu. Z poziomu faktury można zmienić podmiot wystawiający dowód.

Dostępne jest importowanie danych (produktów) w sposób bezpośredni do dokumentu z innych baz danych, a także plików DBF oraz CSV. Produkty, które widnieją na fakturze także mogą zostać wydrukowane, a pozycje na fakturze posortowane w oparciu o konkretne pola. Można korzystać z wydruków standardowych i do formatu PDF. W programie można również drukować koperty, a także kontrola adresu na mapie (konieczne jest połączenie z Internetem). Dostępne są raporty zmian (zapisywanie operacji historycznych na fakturze). Stawki VAT mogą zostać zdefiniowane, tak samo jak jednostki miary. Warto mieć na uwadze, że z wersji testowej można korzystać przez 30 dni.

Program ma sporo użytkowników, głównymi problemami wskazywanymi przez użytkowników jest wolne działanie i utrudniony kontakt z pomocą techniczną.

Cena pełnej wersji programu w zależności od wersji wynosi od 89 zł do 217 zł  za 12 miesięcy użytkownia programu.

Data aktualizacji:
04 Styczeń 2022

Liczba pobrań:
11

Producent:
Meteoryt

Ocena programu:

System operacyjny:
Windows

Licencja:
Trial

TOP 5 Programów do faktur
 1. Faktura XLPolecamy

  Najlepszy obecnie program na rynku, co miesiąc 10 faktur za darmo, wersja bez limitu tylko 8zł/mc. W pełni zintegrowany z Krajowym Systemem e-Faktur (KSeF).

  Pobrano: 1054
 2. ELISOFT Faktury 2022

  ELISOFT Faktury posiada wszystkie cechy, których może wymagać przedsiębiorca prowadzący swoją firmę. Pierwsza i najważniejsza cecha programu to umiejętność wystawiania faktur.

  Pobrano: 271
 3. Faktura Light

  Faktura Light to przede wszystkim bardzo łatwy oraz przyjemny w obsłudze program, którego zadaniem jest wystawianie najbardziej popularnych dokumentów biorących udział w sprzedaży.

  Pobrano: 108
 4. Proste faktury

  Proste Faktury jak sama nazwa wskazuje jest łatwym w obsłudze programem używanym do fakturowania. Wśród cech charakterystycznych należy wymienić przede wszystkim w miarę przejrzysty interfejs

  Pobrano: 174
 5. Faktura Small Business

  Program do fakturowania w podstawowej wersji od firmy MEGA-TECH. Jest to program desktopowy o w miarę intuicyjnej obsłudze.

  Pobrano: 46
Ranking programów do fakturowania »

Asystent Faktura 2022: Opinie i komentarze