Comarch ERP XT

Pobierz program
lub uruchom w przeglądarce

Comarch ERP XT to system ERP, który powstał specjalnie dla małych oraz średnich przedsiębiorstw. Posiada on wiele opcji oraz możliwości, między innymi narzędzie przeznaczone do zarządzania dokumentami oraz procesami sprzedaży.

Comarch ERP XT wystawia przede wszystkim faktury (również pro forma oraz zaliczkowe), rachunki oraz paragony. W trakcie generowania dokumentu nie trzeba się zbyt bardzo natrudzić.

Konieczne jest jedynie kliknięcie opcji „Dodaj”, następnie należy wybrać odpowiedni dokument oraz podążać za instrukcjami widocznymi na ekranie programu. Istnieje możliwość, aby wybrać kontrahenta z widniejącej listy. Klient znajdzie się na liście w sytuacji, kiedy był on wcześniej wprowadzony, albo używa się do tego faktury, która została już wystawiona. Możliwe jest oczywiście wprowadzenie nowego klienta (przeważnie numer NIP jest wystarczającą informacją). Wszystkie pozostałe dane są uzupełniane przy pomocy bazy danych GUS.

Program daje możliwość na wprowadzanie załączników do wystawianych dokumentów. Są one pomocne w trakcie przechowywania danych o konkretnych usługach czy transakcjach (w przyszłości może zaistnieć potrzeba ich użycia). Wśród załączników mogą występować takie dokumenty jak skan protokołu odbioru, potwierdzenie dostarczanych dóbr, albo raport z wyświadczonej usługi).

Prezentowana aplikacja posiada dwa rodzaje usług księgowych. Pierwsza jest tak zwaną księgowością wbudowaną, co oznacza zbiór narzędzi, dzięki którym możliwe jest samodzielne zajmowanie się najłatwiejszymi zadaniami księgowymi (mowa o uzupełnianiu księgi przychodów i rozchodów, rejestrów zakupów i sprzedaży, ewidencji pracowników i ich wynagrodzeń, a także środków trwałych). Dobrze jest wiedzieć, że wysyłanie deklaracji VAT-7 do urzędu odbywa się całkowicie automatycznie – to bardzo dobra wiadomość dla płatników podatku VAT.

Księgowość, która została omówiona powyżej może jednak zostać wzbogacona o dodatkowe usługi księgowe, które jednak trzeba opłacić (125 zł miesięcznie). Niosą one za sobą wiele korzyści. Użytkownik otrzymuje księgowego, który zajmuje się oraz przechowuje bieżącą dokumentację rachunkową. Oprócz tego księgowy zajmuje się ewidencją środków trwałych, wartości niematerialnych i prawnych, a także wyposażeniem. Zadaniem księgowego jest reprezentowanie przedsiębiorstwa przed organami podatkowymi ZUS oraz US (dotyczy to również wszelkiego rodzaju kontroli). Comarch ERP XT umożliwia wystawianie różnych faktur: faktury VAT, proformy, zaliczkowej. Możliwe jest także generowanie rachunków oraz paragonów.
To program idealny dla zapracowanych przedsiębiorców, którzy nie chcą tracić czasu na uzupełnianie informacji oraz danych. Wystawianie faktury przy pomocy Comarch ERP XT zajmuje tylko 10 sekund. Prędkość ta jest związana z prostotą obsługi oraz intuicyjnością. Jedyne co trzeba uczynić to nacisnąć przycisk „dodaj”, wybrać odpowiedni dokument oraz posiłkować się instrukcjami, które widnieją na ekranie.

Niewątpliwą zaletą programu jest możliwość prowadzenia swojego przedsiębiorstwa bez względu na miejsce przebywania, a także na porę dnia. Możliwe jest również wygenerowanie kont dla użytkowników, czyli pracowników. Konta te będą spełniały wszystkie wymagania dla wykonywanej pracy. Comarch ERP XT posiada wiele możliwości i wszystkie one opierają się na aktualnych przepisach prawa, dlatego jest programem godnym polecenia.

Licencja programu Comarch ERP XT na samo fakturowane na rok kosztuje 180zł netto, a wersja z funkcjami księgowymi to koszt 600zł netto rocznie, jeśli natomiast zechcvemy skorzystać z magazynu to koszt wzrasta do 1140zł netto za rok! To chyba najdroższa oferta z jaką do tej pory się spotkaliśmy.

Data aktualizacji:
11 Kwiecień 2022

Liczba pobrań:
10

Producent:
Comarch S.A.

Ocena programu:

System operacyjny:
Windows

Licencja:
Trial

TOP 5 Programów do faktur
 1. Faktura XLPolecamy

  Najlepszy obecnie program na rynku, co miesiąc 10 faktur za darmo, wersja bez limitu tylko 8zł/mc. W pełni zintegrowany z Krajowym Systemem e-Faktur (KSeF).

  Pobrano: 1105
 2. ELISOFT Faktury 2022

  ELISOFT Faktury posiada wszystkie cechy, których może wymagać przedsiębiorca prowadzący swoją firmę. Pierwsza i najważniejsza cecha programu to umiejętność wystawiania faktur.

  Pobrano: 285
 3. Faktura Light

  Faktura Light to przede wszystkim bardzo łatwy oraz przyjemny w obsłudze program, którego zadaniem jest wystawianie najbardziej popularnych dokumentów biorących udział w sprzedaży.

  Pobrano: 112
 4. Proste faktury

  Proste Faktury jak sama nazwa wskazuje jest łatwym w obsłudze programem używanym do fakturowania. Wśród cech charakterystycznych należy wymienić przede wszystkim w miarę przejrzysty interfejs

  Pobrano: 190
 5. Faktura Small Business

  Program do fakturowania w podstawowej wersji od firmy MEGA-TECH. Jest to program desktopowy o w miarę intuicyjnej obsłudze.

  Pobrano: 49
Ranking programów do fakturowania »

Comarch ERP XT: Opinie i komentarze