Faktura-JPK

Pobierz program
lub uruchom w przeglądarce

Faktura-JPK jest programem, który wystawia faktury, zajmuje się obsługą magazynu oraz JPK. Jest on niezawodną aplikacją, gdyż opiera się na cieszącej się dużą popularnością Fakturze-NT. Nie zawiera jednak wszystkich funkcji, które występowały w oryginale, ale mimo wszystko jest aplikacją, którą warto wziąć pod uwagę.

Program umożliwia wystawianie wielu rodzajów faktur, a co najważniejsze jest on całkowicie darmowy.

Dzięki temu, że Faktura-JPK posiada intuicyjny interfejs drukowanie faktur VAT jest szybkie oraz bezproblemowe. Program posiada 20 szablonów do wyboru, dlatego dokumenty pozostają dopasowane do gustów oraz preferencji przedsiębiorcy.

Aplikacja daje możliwość zarządzania sprzedażą dwuwalutową, dostępne są faktury eksportowe oraz WDT, paragony, faktury zaliczkowe oraz podsumowujące. Wśród dostępnych dokumentów znajdują się także faktury RR i korekty. Paragony mogą stać się podstawą do wystawienia faktury VAT, a w dalszej kolejności system umożliwia ich drukowanie. Wpisywanie danych także nie zajmuje dużo czasu, gdyż po wprowadzeniu numeru NIP pozostałe informacje zostają uzupełnione całkiem automatycznie.

Faktura-JPK oferuje dla użytkowników kartoteki towarów oraz kontrahentów. Dostępna jest baza kodów PKWiU, prowadzenie oraz bezustanne kontrolowanie stanów magazynowych również nie stanowi problemu. Generowanie dokumentów WZ oraz PZ, czy inwentaryzacje to kolejne zalety związane z prezentowanym programem. Dzięki aplikacji można prowadzić ewidencję zamówień dla dostawców oraz od klientów, a zamówienia w jakimś stopniu zostają zrealizowane. Oprogramowanie oferuje rejestry, raporty, analizy, bieżące śledzenie płatności, deklaracje Intrastat oraz inne.

Bardzo ważna jest możliwość utworzenia pliku JPK_VAT oraz JPK_FA, które w dalszej kolejności przy pomocy aplikacji mogą zostać dostarczone do Ministerstwa Finansów, albo biura rachunkowego zajmującego się prowadzeniem rachunkowości firmy. Kiedy użytkownik nie dokona rejestracji ma możliwość korzystania z programu przez okres 30 dni. To niewątpliwa zaleta, gdyż może on zostać skontrolowany przed ostateczną rejestracją.

Podstawowa wersja posiada darmowe aktualizacje, jednakże można z niej korzystać tylko na jednym stanowisku. Niewielką wadą jest brak pomocy technicznej (wsparcie dostępne jest po uiszczeniu dodatkowej opłaty). Dostępne są również pakiety rozszerzające, które sprawiają, że program ma jeszcze więcej funkcji oraz możliwości niż wersja podstawowa.

Koszt programu to 99zł za roczną licencję, dodatkowe opcjonalne koszty to 79zł za wsparcie techniczne oraz kolejne 79zł za możliwość tworzenia i wysyłania plików JPK.

Data aktualizacji:
20 Sierpień 2020

Liczba pobrań:
9

Producent:
Sokaris

Ocena programu:

System operacyjny:
Windows

Licencja:
Płatna

Faktura-JPK: Opinie i komentarze