mpFaktura

mp-Faktura jest zintegrowanym oprogramowaniem, dzięki któremu można wystawiać wszystkie dokumenty sprzedażowe oraz zakupowe. Program umożliwia zarządzanie magazynem, generowanie ofert, obsługę zamówień i inne czynności odbywające się w przedsiębiorstwie. Aplikacja sprawdzi się w każdym sklepie, gdyż jest wzbogacona w mechanizmy ułatwiające obsługę kontrahentów. Można z niej skorzystać także w hurtowni oraz przedsiębiorstwie usługowym.

Jest to program, który doceniają także jednoosobowe firmy bądź osoby pracujące jako freelancerzy, czyli na własny rachunek. Oni tak samo jak inne firmy muszą wystawiać faktury za wykonane usługi. Niewątpliwa zaleta związana z programem mpFaktura to możliwość prowadzenia elektronicznej ewidencji VAT oraz tworzenia plików JPK-VAT, JPK-FA oraz JPK-MAG.

Drukarki fiskalne współdziałają z oprogramowaniem mp Faktura, dzięki czemu można drukować paragony oraz faktury. Program obsługuje protokoły Posnet, Thermal, Novitus (zarówno Windows, jak i OS X), Farex, Elzab (jedynie Windows). Kiedy program zostanie wzbogacony o specjalną aplikację istnieje możliwość korzystania z jeszcze jednego narzędzia, czyli BSX Printer. Mowa o serwerze wydruku, dzięki któremu użytkownicy posiadają dużą elastyczność w zarządzaniu urządzeniami fiskalnymi w przedsiębiorstwie. Osoby korzystające z maków mogą drukować paragony na niewspieralnych drukarkach Farex oraz Elzab (umożliwiają to komputery posiadające system Windows).

Z aplikacji mogą korzystać wszystkie urządzenia posiadające system Windows, a także OS X. Jako, że program posiada elastyczny model licencjonowania używa się go na wszystkich wspieranych systemach w trakcie korzystania z jednakowej licencji. Dzięki aplikacji możliwa jest praca sieciowa, czyli w tym samym czasie wiele osób pracuje przy jego pomocy. Jako, że program posiada bazę danych SQLite i Firebird mogą one zostać umieszczone na jednym komputerze, albo inną możliwością jest podłączenie do wybranej wspieranej bazy SQL. mpFaktura obsługuje następujące bazy: MySQL, MariaDB, PostgreSQL, Firebird, Interbase, MS SQL (jedynie w środowisku Windows).

Wśród najistotniejszych funkcji oprogramowania  mpFaktura możemy wymienić:
- Opcja wystawiania wielu rodzajów faktur, chociażby faktury VAT, faktury proformy, zaliczek, not wewnętrznych, itd.,
- Opcja wystawiania faktur zakupowych i faktur RR,
- Opcja generowania rachunków i paragonów,
- Opcja przygotowywania dokumentów sprzedażowych w wielu walutach, a także możliwość korzystania z języka angielskiego (aktualizacja bazy kursów walut odbywa się w sposób całkowicie automatyczny),
- Aplikacja posiada narzędzie umożliwiające wykonywanie w krótkim czasie sprzedaży detalicznej, dzięki czemu produkty oraz usługi dodawane są w ekspresowym tempie, tak samo jak drukowanie paragonów,
- Zarządzanie nieskomplikowanym spisem produktów (mowa o niewielkich przedsiębiorstwach) bądź pełna obsługa magazynowa,
- Zarządzanie magazynami, również magazynami walutowymi,
- Zarządzanie wybraną ilością cenników,
- Zarządzanie kolejkowaniem FIFO, LIFO i innymi metodami,
- Zarządzanie czytnikami kodów kreskowych, -
Zarządzanie zamówieniami przychodzącymi oraz tymi, które opuszczają firmę,
- Program daje opcję na stworzenie ofert dla kontrahentów, a także wprowadzanie do niego uzyskanych ofert,
- Przy pomocy aplikacji odbywa się zarządzanie dokumentami kasowymi KP/KW,
- Aplikacja umożliwia wyznaczanie wielkości odsetek za dokumenty, których termin płatności już upłynął. W związku z tą opcją możliwe jest także tworzenie wezwania do zapłaty i wezwania przedsądowego, który jest zwiększony o odsetki.

Licencja jednostanowiskowa programu mpFaktura kosztuje 240zł netto na rok

Data aktualizacji:
19 Sierpień 2022

Producent:
BinSoft

Ocena programu:

System operacyjny:
Windows MacOS

Licencja:
Trial

TOP 5 Programów do faktur
 1. Faktura XLPolecamy

  Najlepszy obecnie program na rynku, co miesiąc 10 faktur za darmo, wersja bez limitu tylko 8zł/mc. W pełni zintegrowany z Krajowym Systemem e-Faktur (KSeF).

  Pobrano: 1073
 2. ELISOFT Faktury 2022

  ELISOFT Faktury posiada wszystkie cechy, których może wymagać przedsiębiorca prowadzący swoją firmę. Pierwsza i najważniejsza cecha programu to umiejętność wystawiania faktur.

  Pobrano: 274
 3. Faktura Light

  Faktura Light to przede wszystkim bardzo łatwy oraz przyjemny w obsłudze program, którego zadaniem jest wystawianie najbardziej popularnych dokumentów biorących udział w sprzedaży.

  Pobrano: 110
 4. Proste faktury

  Proste Faktury jak sama nazwa wskazuje jest łatwym w obsłudze programem używanym do fakturowania. Wśród cech charakterystycznych należy wymienić przede wszystkim w miarę przejrzysty interfejs

  Pobrano: 184
 5. Faktura Small Business

  Program do fakturowania w podstawowej wersji od firmy MEGA-TECH. Jest to program desktopowy o w miarę intuicyjnej obsłudze.

  Pobrano: 49
Ranking programów do fakturowania »

mpFaktura: Opinie i komentarze